Categories
Crypto, cryptocurrency, DOGE, Dogecoin

Kripto para piyasasındaki son canlanma, dogecoin (DOGE) fiyatlarının %25’in üzerinde arttığını gördü.

Bu fiyat artışı, birkaç hafta boyunca 0,0035 dolar civarında seyreden kripto para için göreceli bir istikrar döneminden sonra geldi.

Bitcoin’i bir kenara bırakın, gündemde yeni bir popüler kripto var! Dogecoin (DOGE), geçen hafta fiyatlarda %25’in üzerinde bir artış gördü. Bu, birkaç haftadır 0,0035 dolar civarında seyreden kripto para için göreceli bir istikrar döneminden sonra geldi. Son fiyat artışı, yatırımcıların yeni fırsatlar aramasıyla kripto para piyasasına artan ilgiden kaynaklanıyor olabilir.

Peki, dogecoin nedir ve neden birdenbire bu kadar yükseldi? Dogecoin, 2013 yılında o zamanlar popüler olan bitcoin’in bir parodisi olarak kuruldu. Başlangıçta bir şaka olması gerekiyordu, ancak hızla popülerlik kazandı ve meşru bir kripto para birimi haline geldi. Dogecoin, piyasaya sürülebilecek token sayısında kesin bir sınırı olmadığı için benzersizdir. Bu, son fiyat artışının temel nedenlerinden biri olan enflasyonist bir arz sağladı. Dogecoin talebinin yüksek ve arzın nispeten sınırlı olmasıyla birlikte fiyatların artmaya devam edeceği kesin. Bu nedenle, en son kripto çılgınlığına dahil olmak istiyorsanız, dogecoin bunun yolu olabilir!

Dogecoin’in Yükselişi

Fiyatlardaki ani artış, bazı yatırımcıların mevcut boğa koşusunun sonunun yakın olabileceğinden endişe etmesine neden oldu.

Anonim kalmak isteyen bir yatırımcı Crypto Insider‘a şunları söyledi:

“Bu boğa koşusunun sonu hakkında biraz endişelenmeye başlıyorum. Dogecoin’in böyle yükseldiğini her gördüğümde, sona bir adım daha yaklaştığımızı hissediyorum.”

Kripto para piyasasındaki mevcut boğa koşusu olumlu bir olay değil. Fiyatlar yeni zirvelere yükseldi ve yatırımcılar bir gecede milyoner oldu. Bununla birlikte, fiyatlardaki son artış, bazı yatırımcıların boğa koşusunun sonunun yakın olabileceğinden endişe etmesine neden oldu.

Anonim kalmak isteyen bir yatırımcı Crypto Insider’a şunları söyledi: “Bu boğa koşusunun sonu hakkında biraz endişelenmeye başlıyorum. Dogecoin’in böyle yükseldiğini her gördüğümde, sona bir adım daha yaklaştığımızı hissediyorum.” Piyasanın geleceğini tahmin etmek imkansız olsa da, kesin olan bir şey var: mevcut boğa koşusu inanılmaz bir deneyimdi. Ve sona erse bile, yakın gelecekte bir tane daha olacağı kesin.

İsmini vermek istemeyen bir başka yatırımcı ise şunları söyledi:

“Bu konuda çok endişeli değilim. Kripto para birimleri hala bir balonun içinde, ama bence patlamadan önce gitmemiz gereken bir yol var.”

Yazımızı hazırladığımız sırada, dogecoin 0,0044 dolardan işlem görüyor.

Anonim kalmak isteyen başka bir yatırımcı da, “Bu konuda çok endişeli değilim. Kripto para birimleri hala bir balonun içinde, ama bence ortaya çıkmadan önce gitmemiz gereken bir yol var.” Yazımızı hazırlardığımız sırada, dogecoin 0,0044 dolardan işlem görüyor.

Bu fiyat bazılarına düşük görünebilir, ancak sadece birkaç ay önce dogecoin’in 0,0001 doların altında işlem gördüğü düşünüldüğünde aslında oldukça yüksek. Dolayısıyla, mevcut balon sonunda patlayabilirken, bu gerçekleşmeden önce dogecoin’in büyümeye devam etmesi için hala bolca alan var. Ve kim bilir? Belki balon sonunda patladığında, dogecoin sadece birkaç sentten daha değerli olacak.