Categories
crypto wallet, Hedera Hashgraph, NFT

LG, Hedera Hashgraph tarafından desteklenen bir NFT platformu başlatmayı planlıyor ve dijital varlıkları kucaklamak için son hamlesinde bir kripto para cüzdanını test ediyor.

Güney Koreli holding Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hedera Yönetim Konseyi’ne katıldığını ve ülkede bunu yapan ilk büyük şirket olduğunu söyledi.

LG ayrıca Hedera’nın hashgraph teknolojisini kullanacak bir NFT platformu üzerinde çalıştığını duyurdu. Platform şu anda dahili olarak test ediliyor ve bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ayrıca LG, birden fazla dijital para birimiyle uyumlu olacak bir kripto para cüzdanı geliştirdiğini söyledi. Cüzdan şu anda çalışanlar tarafından test ediliyor ve bu yıl içinde küresel olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

LG’nin dijital varlık alanına geçişi, dünyanın dört bir yanındaki büyük şirketler ve finans kurumlarının giderek daha fazla kripto para birimlerini ve blok zinciri teknolojisini benimsemesiyle geliyor.

Geçenlerde Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın aldığını ve arabaları için ödeme olarak kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Hareket, bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseltti.

Kripto para birimini benimseyen diğer şirketler arasında, müşterilerin Cash App aracılığıyla bitcoin alıp satmalarına olanak tanıyan Square ve müşterilerin dünya çapında milyonlarca tüccarda bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanmalarına olanak tanıyan PayPal yer alıyor.

Hedera Hashgraph, blok zincirine benzeyen ancak daha hızlı ve daha ölçeklenebilir olan dağıtılmış bir defter teknolojisidir. Platform, IBM, Google ve Airbus’ı içeren bir şirketler konsorsiyumu olan Hedera tarafından geliştiriliyor.

LG’nin duyurusu, Hedera’nın geliştiricilerin platformda uygulamalar oluşturmasını sağlayan ana ağını başlatmasından sadece birkaç gün sonra geldi. LG’nin dijital varlık alanına girişi, büyük şirketler arasında çekiş kazanmaya çalıştığı için Hedera için önemli bir gelişme.

Hedera’nın kurucu ortağı ve CEO’su Mance Harmon, “Hedera’nın LG gibi küresel bir teknoloji lideri tarafından benimsenmesi, dağıtılmış defter teknolojisinin internetin geleceğinde çok önemli bir rol oynayacağına olan inancımızı doğruluyor” dedi. LG’yi Hedera ekosistemine davet etmekten heyecan duyuyoruz ve bu dönüştürücü teknolojinin tüm potansiyelini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Hedera’nın ana ağ lansmanı bazı eleştirilerle karşılandı, bazı kullanıcılar platformun merkezi olduğunu ve şeffaflıktan yoksun olduğunu iddia etti.

LG’nin dijital varlık alanına geçişi, şirketin işini çeşitlendirmeye ve akıllı telefon pazarına olan bağımlılığını azaltmaya çalıştığı bir dönemde gerçekleşti.

Bu yılın başlarında LG, Samsung ve Apple gibi rakipleriyle rekabet etmek için yıllarca mücadele ettikten sonra akıllı telefon sektöründen çıktığını duyurdu. Şirket, elektrikli araçlar, robotik ve yapay zeka gibi diğer alanlara odaklanacağını söyledi.

LG’nin dijital varlıklar dünyasına girişi, bir “dijital yaşam platformu” şirketi olma yolundaki daha geniş stratejisinin bir parçasıdır. LG, NFT platformuna ve kripto para cüzdanına ek olarak, kullanıcıların dijital kimliklerini yönetmelerine izin verecek blok zinciri tabanlı bir platform üzerinde de çalışıyor.

LG’nin dijital varlık alanına girişi, kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini benimseyen büyük bir şirketin en son örneğidir. Sektör olgunlaştıkça, daha fazla şirketin bu teknolojileri keşfetmesini ve bunları yeni uygulama ve hizmetleri güçlendirmek için kullanmasını bekleyebiliriz.

LG’nin desteğiyle Hedera Hashgraph, dijital varlık alanında önemli bir oyuncu olmak için adım attı. Platformun hızı, ölçeklenebilirliği ve kurumsal düzeydeki özellikleri, onu bir blok zinciri platformunda uygulamalar oluşturmak isteyen işletmeler için çekici bir seçenek haline getiriyor.

Hedera’nın hype’ını karşılayıp karşılayamayacağını ve “internetin yeni nesli” olup olmayacağını yalnızca zaman gösterecek. Ancak LG gibi büyük şirketlerin desteğiyle başarıya hazır görünüyor.