Categories
Bitcoin, Crypto, Ethereum

Bugün Bitcoin %5’in üzerinde düşüş yaşadığı için 22.000 USD destek seviyesini kırmaya çalışıyor. Ethereum, birçok işlemci için önemli bir dönüm noktasını test etti – yani kısmen Bitcoin’in eskisinden daha az popüler olması nedeniyle algılanan değer artışında diğer token’lara karşı daha fazla bitcoin satın alınmasının gerekip gerekmediğini analiz etti. Yatırımcılar potansiyel gücünü fark etmeye başlarken, aynı zamanda yalnızca bir token’a güvenmekten uzaklaşmak istiyor, ancak ne yazık ki her iki kripto varlığı da sadece dört saat içinde ilgili katlarının altına düşebiliyor!

Bazı yatırımcılar, bitcoin’in dibi gördüğüne inanıyor, ancak 22.000 $ seviyesinin altında kaldığı sürece bir sonraki destek seviyesi, 20.000 dolar seviyesi olacak gibi görünüyor. Bu kırılma, bitcoin’in 18.000 $ seviyesine düşmesine neden olabilir. Ayrıca Ethereum da, 600 dolar seviyesinin üzerinde destek bulmakta zorlanıyor. Bu seviyenin altında bir kırılma, eterin destek seviyesini 580 dolara çekebilir. Yatırımcılar bitcoin’den altcoin’lere dönmeye devam ettikçe, genel kripto para piyasası baskı altında kalmaya devam edecek. Bitcoin yön bulmakta zorlandıkça bu durum yakın vadede de devam edecek. Bununla birlikte, bitcoin 22.000 $ seviyesini geri dönebilirse, diğer kripto para birimlerinin daha da yükseldiği bir rahatlama evresini tetikleyebilir.

Kripto para piyasalarındaki mevcut durum zorlu ancak ufukta hala biraz umut var. Piyasa değerine göre en önemli iki kripto para olan Ethereum ve XRP, son zamanlardaki en düşük seviyelerinden toparlanma belirtileri gösteriyor. Tüm zamanların en yüksek seviyelerinin oldukça altında kalırken, ikisi de yıla başladıkları yerden önemli ölçüde yüksekteler. Bu arada Bitcoin, son zirvesinden yaklaşık %10 düştü. Kripto para ticareti tüm yönleriyle son aylarda sert bir darbe aldı. Ethereum ve XRP yaşam belirtileri gösteriyor ve Bitcoin, sıkıntılar karşısında dikkate değer bir esneklik gösteriyor. Bu eğilimler devam ederse, kripto para piyasalarının yakında büyümeye başlamaması için hiç bir sebep yok.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı, keskin bir düşüşün ardından 22.500 ABD Doları yakınında işlem görüyordu. Kripto para birimi bu haftanın başlarında düşüşe geçti. Çoğunlukla devam eden başka bir yükseliş trendi denemeden önce mevcut en düşük seviyeleri yaklaşık 21 bin dolar olarak test etti. Bu sayede 23K noktası civarında güçlü bir direnç görüldü, ancak Bitcoin’in önünde hala engeller var. Piyasanın çok genç ve dalgalı olduğunu, bu durumun da işlem gören token değerlerini çok değişken hale getirdiğini belirtmekte yarar var.

Ethereum Fiyatı

Cardano fiyatı şu anda 0,45 dolar destek bölgesinin altında konsolide oluyor ve henüz gözle görülen bir düzelme belirtisi olmadığı için spekülatörlere karşı savunmasız kalmaya devam ediyor. Şu anda sadece sabit kayıplar görülüyorken, yarın sabah saatlerinde şimdiye kadar meydana gelenlerden daha fazla dalgalanmalar görülebilir. Pazartesi akşamından Salı sabahına kadar, Cardano’nun (ADA) fiyatı nispeten istikrarlı ve 0,45 dolar civarında sabit kaldı, birçok analist ve yatırımcı, daha fazla atılım bekliyordu. Ne yazık ki bu atılım gerçekleşmedi. Bunun yerine, ADA yavaş yavaş zemin kaybetmeye başladı ve birçok insanı hazırlıksız yakalayan ani ve keskin bir düşüş yaşadı. Mevcut fiyatlarla, Cardano son 24 saat içinde hala %8 oranında işlem görüyor ve bu, kaldıracın son birkaç günde ne kadar kötü bir şekilde kırıldığı göz önüne alındığında çok da kötü bir senaryo değil. Ancak şu anda herkesin aklındaki asıl soru, ADA’nın 0,40 doların üzerinde kalıp kalamayacağı veya yakın gelecekte daha fazla düşüş görüp göremeyeceğimiz. Ne yazık ki bunu zaman gösterecek. Grafiklere bakıldğında, ADA’nın 0,42 dolar civarında bir miktar destek bulduğunu görebilirsiniz, ancak bunun düşüş momentumunun daha da devam etmesini durdurmak için yeterli olup olmayacağı henüz belli değil. Cardano, son zamanlarda önemli bir psikolojik sınır olan 0,40 dolar civarında ek destek bulabilir, bu nedenle önümüzdeki birkaç saat ve gün içinde işlerin nasıl gelişeceğini görmek heyecanlı olacak.

Binance coin (BNB) Salı günü %5’ten fazla yükseldi ve 300$ civarında işlem gördü ve 305 USD’de ani direnç gösterdi. Solana (SOL) 35 USD destek seviyesinin altına düştü ve 36.50 USD’yi test etti. DOGE 0,070 USD destek seviyesinin altına düştü. DOGE, 0,0700 USD ve 0,072 USD’nin üzerinde toparlanamazsa 0,065 USD’ye kadar düşebilir.

XRP fiyatı 0,35 USD desteğinin altına düştü ve 0,335 USD’yi test etti. DOT, SHIB, MATIC, UNI, FTT, BCH, VET, APE, EOS, QNT, EGLD ve AAVE dahil olmak üzere diğer altcoinlerde sorunlar düzeliyor. EOS %8’in üzerinde, 1.55 USD seviyesinde seyrediyor. Bitcoin fiyatı 22.000 USD’lik bir etki gösteriyor. Spekülasyonlar devam ettiği sürece Bitcoin 20.000 USD’ye düşebilir.